MTC kinesiotejping

MTC kinesiotejping

Tejpování provádíme dle konceptu MTC, který vychází z japonské metody kinesio tape Dr. Kenso Kase. Pomocí tejpovací pásky, která se lepí na tělo, se zvyšuje látková výměna, podporuje hojení, tlumí bolest, koriguje špatné postavení v kloubu. Tejpy jsou barevné i tělové, nealergenní, mají váhu lidské kůže a jsou velmi dobře snášeny. Na těle se nechávají až sedm dní a fungují jako prodloužená ruka terapeuta.

V terapii dospělých ošetřujeme pomocí tejpu akutní i chronické bolesti zad, přetížené, pohmožděné svaly a šlachy, artrózy, jizvy, hematomy, distorze kotníků, nestabilitu kolen (poškození vazů a menisků), bolavá třísla, vbočený palec, podélně i příčně plochou nohu, karpální tunely, úponové bolesti (Achillova šlacha, tenisový a oštěpařský loket), záněty šlach, patní ostruhy.

MTC kinesiotejping

U dětí se nejčastěji využívá korekční tejpování (pes equinovarus, pes calcaneovalgus , plochá noha atd.), tonizační tejpování (u vadných držení těla, oslabené břišní svaly atd.), tejpování pupeční kýly, dětské koliky. Tato metoda je vhodná i pro kojence.

U sportovců tejpujeme natažené a natržené svaly, pohmožděné a nestabilní klouby. Výhodou je zachování rozsahu pohybu, rychlejší regenerace a časný návrat  k maximální sportovní výkonnosti.
<< zpět